Створення першого у світі енергетичного острова

У Нідерландах розпочали будівництво першого у світі штучного енергетичного острова, який забезпечуватиме Бельгію 3,5 ГВт чистої енергії з вітру. Частини фундаменту майбутнього острова (кесони) вже будуються у Вліссінгені і невдовзі будуть занурені в море. За підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та фінансуванням у 650 млн євро компанія Elia Transmission Belgium (ETB) реалізує масштабний проєкт, що сприятиме переходу країни на "зелену" енергетику.
Сучасна енергетична інфраструктура
Проєкт острова Принцеси Єлизавети запланований на період з 2024 до 2027 року і має на меті інтеграцію 3,5 ГВт вітрових потужностей у бельгійську електромережу, що дозволить забезпечити електроенергією понад три мільйони домогосподарств. Цей острів, розташований за 45 км від узбережжя, допоможе значно скоротити використання викопного палива, що буде важливим кроком у досягненні кліматичних цілей Європейського Союзу. Він об’єднає вітрові станції та інтерконектори, та стане першим у світі штучним енергетичним островом з розміщеною інфраструктурою високовольтного постійного (HVDC) і змінного струму (HVAC).
Проект має важливе значення не тільки для розвитку відновлюваної енергетики, але й для підтримки екологічного балансу. На острові будуть встановлені гібридні з’єднання та спеціальні технології для підтримки морського життя. Важливо, що цей підхід стане еталоном для нових енергетичних рішень, орієнтованих на сталий розвиток.
Співпраця з європейськими країнами
Інноваційний острів надасть Бельгії можливість обмінюватися електроенергією із сусідніми країнами, зокрема Великою Британією. Це дозволить Бельгії та іншим країнам отримувати доступ до великих обсягів відновлюваної енергії, яку з часом вироблятимуть офшорні вітроелектростанції у Північному морі.
За словами Роберта де Гроота, віце-президента ЄІБ, острів стане важливим кроком для зміцнення енергетичної незалежності Бельгії та Європи загалом. Проєкт не тільки підвищить надійність електропостачання, але й сприятиме розширенню європейського енергетичного співробітництва, що забезпечить стабільний розвиток регіону в напрямку "зеленої" енергетики.
Залишилися побажання, поділіться своїм відгуком
Тут поки немає відгуків, будьте першим
Статті на тему
"Енергія вітру"

Дякуємо за відгук
Найсвіжіше на порталі
