Трансатлантичний кабель між Америкою та Європою прискорить перехід до відновлюваних джерел енергії

Новий етап у розвитку енергетичних мереж
Створення інтерконектора між Європою та Північною Америкою матиме значний вплив на існуючі енергетичні ринки. Згідно з новим дослідженням британського аналітичного центру Ember, з'єднання електромереж двох континентів за допомогою трансатлантичного кабелю може суттєво підвищити ефективність переходу на відновлювані джерела енергії.
Це стане можливим завдяки різниці у часі пікового енергоспоживання та виробництва енергії з вітру і сонця по обидва боки Атлантики.
Майбутнє енергосистем
У міру декарбонізації енергетичних систем Північної Америки та Європи їхня стабільність дедалі більше залежатиме від погодних умов. Дослідження Ember підкреслює, що наявність з'єднання між континентами забезпечить додаткову безпеку та ефективність енергосистем, дозволяючи їм доповнювати одна одну завдяки погодним особливостям регіонів.
На відміну від односторонньої передачі електроенергії, запропонований інтерконектор стане сполучною ланкою між двома найбільшими та найвзаємопов'язанішими континентальними енергомережами.
Обмін енергією та ринкова ефективність
Створення цього з'єднання дозволить здійснювати значні енергетичні потоки між регіонами, покращуючи цінові сигнали та підвищуючи ефективність роботи ринків. На думку експертів Ember, така інфраструктура може сприяти додатковим інвестиціям у відновлювану енергетику вздовж маршруту кабелю, хоча це не є основною метою проєкту.
Головна цінність проєкту полягає в інтеграції ринків електроенергії, зміцненні стійкості енергосистем і забезпеченні більш точного відображення поточного попиту та пропозиції в цінах на електроенергію, що допоможе знизити волатильність і підвищити ринкову стабільність.
Масштабний проєкт із глобальним потенціалом
Північноамериканська та європейська енергосистеми входять до числа найбільших у світі, а отже, їхня інтеграція має величезний потенціал. Наприклад, лише Німеччина планує ввести в експлуатацію 374 ГВт відновлюваних джерел енергії до 2030 року.
У дослідженні Ember виділяються дві ключові тенденції, що підтверджують необхідність реалізації проєкту:
- У найближчі десятиліття енергосистеми Європи та Північної Америки будуть повністю або майже повністю декарбонізовані. Багато країн Північно-Західної Європи, північно-східні штати США та східні провінції Канади вже взяли на себе зобов'язання щодо переходу до електроенергетики з нульовими викидами вуглецю протягом 20 років, а деякі — до 2035 року.
- Очікується значне зростання попиту на електроенергію в найближчі 10–20 років. Це буде зумовлено зростанням електрифікації транспорту, систем опалення та промисловості, а також підвищеним споживанням з боку центрів обробки даних і систем кондиціонування.
Таким чином, трансатлантичний енергоміст стане найважливішим елементом майбутньої глобальної енергетичної системи, забезпечуючи її стійкість, ефективність і відповідність цілям переходу на відновлювані джерела енергії.
Більше дізнатися про відновлювану електроенергію, ви можете дізнатися з нашого блогу 👉 Блог EcoVolt
Залишилися побажання, поділіться своїм відгуком
Тут поки немає відгуків, будьте першим
Статті на тему
"Енергія землі"

Дякуємо за відгук
Найсвіжіше на порталі
